Dia CRM Yazılımı Ekran Görüntüleri

Neden DİA Müşteri İlişkileri Programı?

Özgür CRM Yönetimi

İnternetin olduğu her yerden tüm CRM verilerinize ulaşın. Müşteri tanımlamalarınızı şirket dışında da kolayca takip edin, ofis bilgisayarınıza bağımlı kalmayın. Potansiyel müşteri tanımı ve müşteri profili belirleme gibi süreçlerinizi mobilden de yönetmenin rahatlığını yaşayın.

Bulut Teknolojisinin Avantajları

DİA’nın bulut teknolojisindeki tecrübesi ile müşteri verilerinizi güvenle saklayın. Donanım, güncelleme, yedekleme gibi maliyetlerden kurtulun. Her zaman en güncel DİA versiyonunu kullanın.

Verimli Müşteri Yönetimi

Potansiyel müşteri verilerinizi, satış olasılıklarıyla birlikte verimli yöneterek müşteriye dönüştürün. Potansiyellerin müşteriye dönüş hızlarını analiz ederek, daha hızlı satışa çevirin. Mevcut müşterilerinizin de sipariş analizini yapıp, daha fazla satışa odaklanın. Müşteri ilişkilerinizi doğru yöneterek, müşteri memnuniyetini artırın. Gelecek satış hedeflerinizi verilere göre yorumlayın.

Müşteri Profil Tanımları

Müşterilerinizi daha yakından tanıyın, segmente ederek etkin yönetin. Satış veya satış sonrası farklı müşteri profillerine göre kampanya yönetimi yapın. Müşterilerinizi sipariş yoğunluğuna göre filtreleyerek satış ekibinize aksiyon tanımlayın, satışlarınızı artırın.

Sıcak – Soğuk Satış Yönetimi

DİA Mobil CRM ile sahada potansiyel fırsatlarını yakalayın. Mevcut müşteri ziyaretlerinizi organize edin. Siparişleri anlık olarak merkeze gönderin.

Görev Takip Sistemi

Potansiyel veya mevcut müşterilerinize satış yapmak için gereken adımları tanımlayın. Ajanda entegrasyonu ile beraber, fırsatlar ve alınan randevuları ajanda üzerinde görün. Görüşme notlarını hem potansiyel hem de mevcut müşteri hesabı üzerinden takip edin.

Teklif Yönetimi

Potansiyel ve mevcut müşterilerinize teklifler oluşturun veya teklifleri revize edin. Teklif geçerlilik tarihlerini ve ödeme şartlarını belirleyin. Gelir gruplarınıza göre fırsatlarınızı yönetin.

Detaylı Raporlar

Belirli bir tarih aralığı için analizler ve raporlar alın. Satış elemanı bazında yeni müşteri, fırsat, görüşme, verilen teklif, kabul edilen ve satışa dönen teklif verilerini inceleyin.

Neden Bulut Tabanlı CRM - Müşteri İlişkileri Programı?

İşletmenizin müşteri ilişkileri takibini internetin olduğu her yerden ve tüm cihazlardan yapın.

Donanım, güncelleme ve yedekleme gibi maliyetlerden kurtulun.

Sürekli güncel bir CRM – müşteri ilişkileri programı kullanın.

İşletmenizde baskı, kargo, dosya, arşiv gibi masraflardan kurtulun.

Kağıt kullanımını azaltarak, doğa dostu bir işletme olun.

DİA’nın 20 yıllık bulut teknolojisi tecrübesi ile, işletmenizin verilerini güvenle saklayın.

CRM Nedir?

CRM (Customer Relationship Management), Türkçe karşılığı Müşteri İlişkileri Yönetimidir. Müşteri odaklı çalışarak; müşteriyi tanımak, müşteri ihtiyacını anlamak, ona uygun hizmetler ve ürünler geliştirmektir. Diğer bir deyişle, doğru ürün ve hizmeti, hedef alınan müşteriye, doğru zamanda ve fiyatla sunmaktır. DİA CRM programları ile bahsedilen stratejik planı oluşturarak müşteri ilişkilerinde sorunsuz bir yönetim sistemine sahip olabilirsiniz.

DİA Müşteri İlişkileri Yönetimi ile elde edilecek faydalar nelerdir?

 • Potansiyel/ Cari kayıt yönetimi
 • Fırsat tanımları
 • Olasılık tanımlamaları
 • Görev takip ve görüşme notu entegrasyonu
 • Teklif- Sipariş entegre kullanımı
 • Satış elemanına bağlı performans takibi
 • Süreç tanımlama ve sektör bağımsız kullanım imkanı
 • Takvim/Ajanda desteği

Firmanızın mevcut müşterileri ile olan ilişkilerini geliştirir, yeni müşteriler kazanır ve sorunsuz işleyen bir sistem sayesinde tüm müşterilerinizde güven oluşturursunuz.

Satış olasılığı olan Potansiyel müşteri tanımlarınızı cari hesap kartındaki ile aynı yapıda yapabilir, tüm işlemlerinizi bu potansiyel kartı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Satış veya satış sonrası farklı müşteri profillerine göre farklı süreçler tanımlayabilir, personellerinizin bu süreçlere göre hareket etmelerini sağlayabilirsiniz.

Potansiyel müşterileriniz için satış fırsatları tanımlar, bu fırsatlarda satış cirosu ve olasılığı gibi bilgileri de tanımlatabilir ve gelecek satış hedeflerinizi (forecast) bu verilere göre yorumlayabilirsiniz.

Fırsatlar veya potansiyeller üzerinden görevler oluşturarak Görev Takip Sistemi ile entegrasyon sağlanabilir, tüm görevler ve fırsatlar için yapılacak işlemler, alınan randevular Ajanda entegrasyonu ile ajanda üzerinde gösterilebilir ve görüşme notları hem potansiyel hem de cari hesap kartı üzerinden takip edilebilir.

Teklif Yönetim Entegrasyonu sayesinde potansiyel müşterilerinize teklifler oluşturabilir, teklif geçerlilik tarihlerini, ödeme şartlarını belirleyebilir ve bu teklifleri fırsatlar ile eşleştirebilirsiniz.

Müşteri İlişkileri Yönetimi analiz raporları ile belirli bir tarih aralığı için satış elemanı bazında yeni müşteri, fırsat, görüşme, verilen teklif, kabul edilen ve satışa dönen teklif rakamları görsel olarak gösterilebilir.

Neden DİA CRM kullanmalısınız?

Müşteri ilişkileri yönetimi ( customer relationship management) son zamanların en popüler satış stratejileri arasında yer almaktadır. Ofisinizden ve evinizden online yönetim imkanı sunan yazılımlar, call-center uygulamalarını kolaylaştıran ve web sitenizle bağlantılı çalışmasını sağlayan teknolojiler hepsi CRM’nin bir parçası. Bir şirketin yaptığı bütün işleri kapsayan CRM, tedarik zincirinden, stok programına, eleman ihtiyaçlarına kadar tam bir entegrasyon sağlamaktadır.

Şirket kültürünün tamamen değiştirilmesini gerekli kılan CRM sayesinde:

 • Müşterilerinizin beklentilerini ölçeceksiniz.
 • Müşterilerinizin satış geçmişine ulaşarak beğenilerine ve alışkanlıklarına uygun kampanyalar oluşturacaksınız.
 • Müşterilerinizin satış geçmişine uygun yeni çıkan veya ilgilenebileceği ürünleri önerebilirsiniz.
 • Şirketinizin gelecekteki ürün portföyünü müşteri alış verişleri doğrultusunda belirleyebileceksiniz.
 • Üretiminizi ve hizmet kalitenizi müşteri taleplerine göre artıracaksınız.
 • Teknolojik donanımlarınızı ve çalışan ihtiyaçlarınızı belirleyeceksiniz.
 • Yüksek müşteri bağımlılığı oluşturacaksınız.
 • Satışlarınızın artmasını sağlayacak.
 • Müşterileriniz ile online olarak konuşabileceksiniz.
 • Müşteri memnuniyeti sağlayacaksınız.

CRM kullanmanın amacı nedir?

DİA CRM sayesinde müşterilerinizle ilgili her süreci eksiksiz olarak yöneteceksiniz. Saha ve online satışlarınızı internet üzerinden takip ederek gerçek zamanlı bilgilere ulaşacaksınız. Satış elemanlarınızın müşteri görüşmelerini, yaptığı satışları takip edebilirsiniz. Müşterilerinizin taleplerini anlayarak rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayacak sistem ile daha fazla satış yapacaksınız.

CRM’in amacı müşteri memnuniyeti sağlamak, güvenli ve sürekli ilişkiler kurmaktır.