Daraplus Saha Satış  Yazılımı Ekran Görüntüleri

DARA SICAK & SOĞUK SATIŞ PROGRAMI

Saha Satış Otomasyonu ile satış temsilcileriniz ve plasiyerlerinizin, merkezden güncel bilgileri alıp, merkeze bilgi göndermeleri mümkündür. Bu sayede, merkez ile eş zamanlı olarak, %100 doğru ve güncel stok bilgileriyle çalışma imkânına sahip olursunuz. Gönderilen bilgiler aynı anda sisteme ulaşacağı ve hemen işleme konulacağı için zaman kaybı önlenecektir. İşlem süresinin kısalması ve doğruluğun artmasıyla müşteri memnuniyeti artacak ve rakiplerinize karşı büyük bir avantaj sağlayacaksınız. Satış ekiplerinizin, siparişleri merkeze ulaştırmak için harcadıkları zaman minimuma inecek, ayrıca ulaşım masrafları düşecek, telefon ve faks giderleriniz azalacaktır.

Ürünler İçin Sabit İskonto Tanıtımı

Ürünler için 4 adet Sabit iskonto tanıtımı yapabilir ve iskontoyu müşteri cari kartlarında hangi iskontoyu kullanacağını belirleyebilirsiniz. Ürün kartında sabit iskonto tanıtımı yapmanıza rağmen bu iskontoyu tüm müşteriye yansıtmaya bilir ve ya belirli müşterileri kendilerine özel iskontodan faydalandırabilirsiniz.

Müşteri İskonto ve Fiyat Anlaşması

Müşteri bazlı fiyat ve iskonto anlaşması yapabilir ve anlaşmayı satış fatura ekranında otomatik olarak kullanabilir ve isterseniz anlaşmaya uymayıp iskonto ve fiyat değişikliği yapabilirsiniz.

Promosyon Tanıtımı

Ürün bazında promosyon (bedelsiz ürün) tanıtımı yapabilirsiniz. Hem sahada hem de muhasebedeki satışlarda promosyonu otomatik uygular.

Rout, Durak Tanıtımı

Satıcıya ait müşteri carilerini uğrak günlerine göre ayrıştırabilir ve ayrıştırdığınız carilere satıcının uğrak sırasını belirleyebilirsiniz.

Çek/Senet ve Parçalı Senet Takibi

Müşterilerinizden aldığınız çek ve senetleri, sizin verdiğiniz şahsi firma çek ve senetlerini takip edebilir, senetleri satıcı dışında tahsil eden farklı bir elemana zimmetleyebilirsiniz. Senetleri sınırsız bir şekilde parçalı tahsilat yapabilir ve tahsilat şeklini (nakit,kredi kartı vs.) belirleyebilirsiniz.

Satıcı veya Dağıtıcı Raporları

  • Araç yükleme listesi.
  • Müşteri dağıtım listesi.
  • Gün sonu özet veya detaylı tek bir raporda genel kontrol. (satıcı veya dağıtıcı bazında veya tüm satıcı ve dağıtıcı bazında günlük veya iki tarih arası )
  • Prim raporu, ürün satış adet bazlı veya satış ciro bazlı.
  • Aylık yıllık veya iki tarih arası istatistik raporlar.
  • Kar/zarar raporu.
  • Satıcı bazlı saha raporu. (günlük veya iki tarih arası satış yaptığı noktaların analizi, tahsilat yaptığı noktaların analizi, hiç işlem yapamadığı noktaların, işlem yapamama sebebi analiz raporu vs.)
  • Her noktaya ziyaret tarih ve saati, satıcının göremediği, yönetici için hazırlanan gün sonu analiz raporu. (faturalı veya fişli satışları, tahsilatları, uğrak saati ve tarihi tek bir raporda listelenir.)

El Bilgisayarı Yazılımı;

Sahada sıcak ve soğuk satış yapabilme özelliği ile işlerinizi daha da kolaylaştıracak bir el bilgisayarı yazılımına sahip. Bu yazılım tamamı ile kendi saha satış tecrübelerimiz ve piyasa istekleri doğrultusunda hazırlanmıştır. Program el terminallerinde, Windows işletim sistemine sahip tabletlerde ve Android tabanlı el terminali ve tabletlerde çalışmaktadır. Sadece sipariş amaçlı kullanımlar için her türlü işletim sisteminde çalışan online modülümüz mevcuttur.

Saha Satış Elemanı Kontrolü;

Saha satış elemanının noktalar bazında satış istatistik raporlarını, satış yapamadığı noktaların sebeplerini, en çok sattığı ürünlerin veya satamadığı ürünlerin analizini kontrol edebilirsiniz. Her satış elemanının müşteri carilerini kendi altında toplayabilir ve müşteri uğrak günü ve uğrak sıra numarası tanımlayabilirsiniz. Satış temsilcisinin müşterilerine iskonto yapma sınırı koyabilir ve ürün fiyat değiştirme veya değiştirmeme yetkisi verebilirsiniz. Çok sayıda ürün sayınız ve markanız var ise, satış temsilciniz tüm ürünleri satabilir veya şu markaları satabilir gibi tanımlar yapabilirsiniz.

Muhasebe Elemanının Kontrolü

Muhasebe elemanı tamamı ile sizin yönetici ekranından vereceğiniz yetkiler doğrultusunda hareket edebilir ve yetkisi dışına çıkamaz. Mevcut kayıtlarda değişim ve iptal durumunda program geri planda sadece yöneticinin görebileceği bir kayıt oluşturur. Birden fazla muhasebe elemanınız var ise hangi kullanıcı değişim yapmış veya silmiş takip edebilirsiniz.