Plazma Görüntüleme Merkezi Yazılımı Ekran Görüntüleri

Banko ( Kayıt - kabul - Vezne ) modülü

Hasta kimlik bilgileri ve gelişine ait detaylar ( ne zaman geldi, hangi tetkikleri yaptırdı vs ) Finansal, hizmet bazlı istatistikler ve detaylı analiz raporları alabilmek için hasta işlem bilgilerinin, faturalama bilgilerinin doldurulduğu ve tahsilatların yapıldığı modüldür.

Randevu paneli üzerinden hasta işlemleri

Randevu organizasyonu bir görüntüleme merkezinin en temel unsurudur. Hangi cihazın hangi dakikalar arası ne kadar boş zamanı var ve oraya hangi hastaları yerleştirebiliriz. Hastaya günler öncesinden randevu verebileceğiniz gibi anlık olarak gelen hasta trafiğini yönetmenin en pratik yolunu bu yazılım size sunmaktadır. Hasta çekimde mi? raporu yazıldı mı? sonucu verildi mi ? tüm bu faaliyeti tek bir panelden yönetebileceğiniz yazılım.

Sağlık Bakanlığı TELETIP Uyumlu

PACS sisteminiz Sağlık Bakanlığının TELETIP sistemi ile uymlu ise; Hasta kabul bölümünde alınan bilgiler ve çıkan raporlar HL7 standartına uygun olarak çekim yapan cihazın PACS sistemine aktarılır.

Raportör Modülü

Çekim onayı verilen tetkikler direk olarak bu modüle gönderilir, ilgili raportör tetkike ait raporu Dr.Plazma Rapor Editörü ile kolayca hazırlar. Rapor editörü Microsoft word benzeri bir yazım editörüdür, rapor hazırlayıp kaydedebileceğiniz, eski raporları açıp inceleyebileceğiniz ve üzerinde değişiklikler yapabileceğiniz yardımcı bir programdır. Bu editör ile dilediğiniz raporu şablon olarak kaydedebilirsiniz, gerektiğinde bu şablonlardan yararlanabilir ve hazırladığınız raporları yazıcıdan bastırabilirsiniz. Rapor hazırlandıktan sonra onaylanır ve kaydedilir. Yetkili doktor bulunduğu yerden raporu açıp inceleyebilir ve üzerinde değişiklik yapabilir veya yapılması talimatında bulunur.

Sonuç Teslim Modülü

Çekim Raporu onaylanan tetkikler bu modüle aktarılır. Listeden seçilen tetkik raporu hastaya teslim edildiğinde ( teslim onayı verildiğinde ) listeden kaybolur. Eğer yetki verirseniz personel borçlu hastaların sonuçlarını teslim edebilir, aksi takdirde “hastanın borcu var” uyarısı çıkar. ( seçeneksel ) Yukarıdaki onayları veren personel onay esnasında açılan personel listesinden kendi ismini seçer, böylece çekimi kim yaptı, raporu kim yazdı, sonucu kim teslim etti, hangi tarih ve saatte gibi önemli bilgiler ( sorumluluklar ) sisteme kaydedilmiş olur. Hastanıza rapor hazırlarken yazılımda bulunan hazır tetkik rapor şablonlarını kullanarak kendi raporlarınızı yaratabilir veya PDF, word dökümanları, resim dosyaları, video dosyaları gibi her türlü harici dosyayı hasta dosyasına ekleyerek Dr.Plazma içinde güvenli bir şekilde arşivleyebilirsiniz. Anlaşmalı kurum hastaları için sınırsız sayıda farklı fiyat tarifesi yaratabilir, kurumlardan gelen hasta istatistiklerine, reprezant aktivitelerinin dökümüne ulaşabilirsiniz. Gelişmiş iç muhasebe fonksiyonları ile işletmenin gelir/gider, kasa, vezne hesaplarını etkin bir şekilde denetleyebilirsiniz.

Medikal muhasebe modülü

Hasta faturaları, firma faturaları (satın alma), ödemeler / tahsilatlar, personel ödemeleri ve genel giderler, banka ve kredi kartı kasalarına ait giriş / çıkışlar ve virman işlemleri. Mali yönden bir sağlık işletmesinin sevk ve idaresi için ihtiyaç duyulan muhasebeye ait tüm fonksiyonlar bu modülde toplanmıştır. Kasa raporları, vezne raporları gibi mali raporlarda yine bu modülde bulunmaktadır. Hangi testin cirosu nedir, hasta gönderenler, indirim yapılan, yapılmayan, borçlanan, nakit ödeyen, kredi kartı ile ödeyen, gibi onlarca kriteri kullanarak, büyütecinizi işletmenizin hangi faaliyetine tutmak isterseniz bu modül size o büyütecin altındaki tüm detayları anlamlı raporlar olarak sunacaktır. Medikal muhasebe modülünü aktif olarak kullanmasanız bile; Banko dan yapılan tüm hasta kabul ve tahsilat bilgileri bu modüle düşer, kasa raporlarınızı, vezne aktivite raporlarını, borçlu hasta listelerini ve hasta cari ekstrelerini hiç bir şey yapmadan alabilirsiniz.