Live Knit Yazılımı Ekran Görüntüleri

Örme kumaş imalatı yapan firmaların üretim süreçlerini siparişten başlayarak sevkiyata kadar  takip edebilecekleri bir sistemdir.

Ön Maliyet

SentezLIVE KNIT Kumaş Üretim Takip Programı, Müşterinizin vermiş olduğu sipariş için fire, kâr ve komisyon oranları belirterek ön maliyet hazırlayabilme imkanı sunar. Yapılan maliyetleri, kumaş, tarih ve müşteri bazında arşivleyerek, filtreler sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz.

Hazırlamış olduğunuz ön maliyeti istediğiniz bir iş Emri (parti) ile ilişkilendirebilirsiniz.

Kumaşa ait reçete bilgilerini (Kullanım oranı vb.) Ön Maliyet ekranına otomatik aktarabilirsinizKopyalama yöntemi ile daha önce hazırladığınız bir ön maliyet kartından taşıma yaparak yeni bir maliyet hazırlama işlemini kolayca yapabilirsiniz.Talep Takip İşlemleri Proforma kumaş maliyet tablolarında otomatik kâr analizi yapabilirsiniz. Ekran üzerinden kumaşa ait reçeteye otomatik olarak ulaşabilirsiniz.Kumaşa ait reçete (kumaş iplik kartı) üzerinden otomatik proforma maliyet oluşturabilirsiniz. Kumaşa ait yapılan tüm maliyet çalışmalarını kumaş iplik kartı üzerinde izleyebilirsiniz.Değişik döviz türlerine göre maliyet yapabilirsiniz. Maliyet çalışmalarınızı değişen kur ve fiyatlara göre tek tek veya toplu olarak güncelleyebilirsiniz.

Pazarlama ve Satış

SentezLIVE KNIT Kumaş Üretim Takip Programı, Müşteri sipariş bilgilerini detaylı olarak girebilme imkanı sunar. Müşteri sipariş girişlerinde, parti numaralarını, renk kodlarını ve üretim prosesini belirtebilirsiniz. Siparişin işletmedeki üretim durumunu (partilenen, sevk olunan şeklinde) takip edebilirsiniz. Açık-kapalı sipariş dağılımını, stok ve cari hesaplar bazında takip edebilirsiniz. Müşteri siparişlerini otomatik olarak iş emrine aktarabilirsiniz. Müşteri siparişleri üzerinden parti (iş emri) bilgilerine ulaşabilirsiniz. Müşteriye ait tüm talimatları girebilirsiniz. Sipariş Formunu istenilen şekilde dizayn edebilir, Sipariş Formunun müşteri okeyi için direkt olarak faks çekebilirsiniz. Müşteri ve stok bazında detaylı raporlar alabilirsiniz.

LiveKNIT platformu ile müşteri, stok ve renk bazında sipariş dağılımlarını takip edebilirsiniz. Müşteri siparişi üzerinden satın alma ve fason talimatlarını otomatik olarak hazırlayabilirsiniz. Sipariş üzerinden iş emri bilgilerine ulaşabilirsiniz. İş emri oluşturulan siparişlere ve ilgili iş emirlerine müdahale edilmesini engelleyebilirsiniz. İş emri oluşturulmamış siparişleriniz için iş emri numarası ataması yapabilirsiniz. Sipariş ve ilgili dokümanları ilişkilendirebilir istenildiği zaman bu dokümanlara ulaşılabilmesini sağlayabilirsiniz. Kumaşa ait sipariş, satış, maliyet analiz bilgilerine ulaşabilirsiniz. Müşterilerinize ait renk çalışma taleplerini detaylı olarak takip edebilirsiniz. Müşteri siparişleri ile oluşturduğunuz renk çalışma kartlarını ilişkilendirebilirsiniz. Renk çalışmalarına ait hareketleri (boyahane giden/gelen, müşteri giden/gelen) detaylı olarak takip edebilirsiniz.

Müşteriden gelen renklerin durumlarını (okeyli, kritik, okeysiz, iptal) detaylı olarak takip edebilirsiniz. Renk takip kartına ait detaylı tarihçe alabilirsiniz. Boyahanede bekleyenler, müşteride bekleyenler, firmada unutulanlar, okeyli renkler vb. durumların hepsini detaylı olarak raporlayabilirsiniz. Müşteri tarafından okeylenen rengi müşteri siparişi ve fason boya talimatına otomatik olarak aktarabilirsiniz. Siparişe aktarımı yapılan renk ile ilgili olarak sipariş tarihi ve renk okey tarihini takip edebilirsiniz.

İş Emri Takibi (Parti Kartı)

SentezLIVE KNIT Kumaş Üretim Takip Programı sayesinde üretime ait tüm bilgileri detaylı olarak tanımlayabilirsiniz. Müşteri siparişlerinden otomatik iş emri hazırlayabilirsiniz.Barkodlu ve barkodsuz iş emri dökümü alabilirsiniz. İş emri üzerinde işletmeye özel alanlar tanımlayabilirsiniz.İşletmeye uygun birden fazla parti refakat kartı dizaynı yapabilirsiniz. Müşteri parti numarasına göre üretim aşamalarını takip edebilirsiniz.Sınırsız iş akış prosesi tanımlayabilirsiniz. Tamir partileri (iç+dış) takip edebilirsiniz.

İş emri üzerinde kumaş bazında üretim detay bilgilerini tanımlayabilirsiniz. Farklı ürünleri aynı iş emrinde takip edebilirsiniz. Parti sipariş tarihçesinde parti ve siparişe ait her tür üretim hareketini detaylı olarak takip edebilirsiniz. Üretimin herhangi bir aşamasında partiyi, alt partilerine bölebilirsiniz. Partilere ait hareketleri tek bir form üzerinde takip edebilirsiniz.Terazi bağlantısı ile parti miktarını terazi üzerinden alabilirsiniz.

Hammadde Tedarik

Kart üzerinde iplik kullanım oranı ve fire tanımlayarak iplik ihtiyacınızı hesaplatabilirsiniz.Belirlenen ihtiyaç veya müşteri siparişi doğrultusunda otomatik satın alma siparişi verebilirsiniz. İplik ihtiyaç planlaması yapabilir ve bu doğrultuda satın alma siparişi verebilirsiniz.

Satın Alma Yönetimi

SentezLIVE KNIT Kumaş Üretim Takip Programı, satın alma sipariş bilgilerini detaylı olarak girebilirsiniz. Müşteri siparişleri doğrultusunda otomatik iplik satın alma siparişi verebilirsiniz. Satın alma siparişini otomatik olarak irsaliye üzerine aktarabilirsiniz. Stok bazında kritik ve optimum stok miktarları tanımlayabilir ve kritik stok miktarı altındaki stoklarınıza tek bir ekran üzerinden ulaşarak otomatik sipariş verebilirsiniz. Açık-kapalı sipariş dağılımı, stok ve cari hesaplar bazında takip edebilirsiniz.Müşteri, tedarikçi ve stok bazında detaylı raporlar alabilirsiniz.

Seri (Top) Takibi

Parti Kartı üzerinden otomatik seri (top) kartı üretebilirsiniz. Sınırsız hata tipi kartları tanımlayabilirsiniz. Hata puanlarını kart üzerinde belirleyebilirsiniz. Detaylı seri (top) kartı tanımlayabilirsiniz. Seri (top) kartı üzerinde hataları ve bu hataların başlangıç metresi ve uzunluklarını tanımlayabilirsiniz. Seri (top) kartının toplam hata puanına göre kumaş kalitesini belirleyebilirsiniz. Seri (top) kartına ait hataları içeren barkodlu döküm alabilirsiniz. Tanımlanan seri (top) kartlarını sevk irsaliyesine aktarabilirsiniz

Barkodlu ürün etiketi hazırlayabilirsiniz.Terazi bağlantısı sayesinde serilere ait miktar bilgilerini terazi üzerinden alabilirsiniz. Seri bazında dara tanımı yapabilir bu sayede net miktarların otomatik olarak hesaplanmasını sağlayabilirsiniz. Sınırsız etiket tanımı yapabilirsiniz.Kalite kontrolü yapan personel ve zaman bilgisinin seri (top) kartına otomatik olarak aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Seri (top) bölme ve birleştirme işlemlerini yapabilirsiniz.Kalite kontrolü yapılan/yapılmayan seriler (top) ile ilgili raporlar alabilirsiniz.

Depo Yönetimi

SentezLIVE KNIT platformunun depo yönetim modülü ile müşterilerin depo bazında iplik ve kumaş stoklarını takip edebilirsiniz. Tahsis işlemleri sayesinde rezerv ve free stok takibi yapabilirsiniz. Stoklarınızı varyantlı olarak (Renk-lot numarası vb.) takip edebilirsiniz.Depo bazında iade işlemlerinizi takip edebilirsiniz. İade tahsisleri yaparak irsaliye bazında kullanılabilir miktarı takip edebilirsiniz. Stokları üretim işlemleri ile ilişkilendirebilirsiniz.Stoklarınızın depo durumlarını istenilen bazda (lot, varyant, üretici, tarih vb.) takip edebilirsiniz.İş emri (parti) bazında stok durumlarını varyantlı olarak takip edebilirsiniz.

Üretim Planlama

SentezLIVE KNIT Kumaş Üretim Takip Programı, Makine/İş Emri bazında planlama imkanı sunar. Tüm partileri tek bir ekranda izleyebilirsiniz.Tek bir tablo üzerinde saat bazında makine planlaması yapabilir, işletmenin 24 saat üretim durumunu görebilirsiniz.İşletmeye üretim talimat programı hazırlayabilirsiniz. Bugüne kadar açılan tüm partilerin kartlarına erişebilir ve önceki tarihlerdeki parti durumlarını görebilirsiniz.Partilerin tüm üretim aşamalarını detaylı olarak izleyebilirsiniz.İşletme durumu ekranında işletmenizin şu anki durumunu takip edebilirsiniz.

Tekstil Programı ile makine grupları oluşturarak planlama ve üretim formları üzerinde ayrı olarak takip edebilirsiniz.Standart zamanları detaylı (işlem, makine, ürün grubu vb.) olarak işleyebilirsiniz. Planlama çıkış tarih ve saat bilgilerinin standart zaman bilgileri doğrultusunda otomatik olarak hesaplatılmasını sağlayabilirsiniz.Planlama listesi ekranı sayesinde işlemlere ait toplu planlamalar gerçekleştirebilirsiniz. Planlama bilgilerini (makine, tarih vb.) değişikliklerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Üretimi başlamamış planlama kayıtlarını sonraki günlere otomatik olarak aktarabilirsiniz.Planlama esnasında makine kapasite kontrolü yapabilirsiniz. Çakışan planlama kayıtları için zaman bilgisinin otomatik olarak düzenlenmesini sağlayabilirsiniz. İşlem makine grupları oluşturarak işlemlerin yanlış makinelere planlanmasını engelleyebilirsiniz. Partinin route harici işlemlere planlanmasını engelleyebilirsiniz.Planlaması yapılıp üretimi başlamamış partilerin raporlarını alabilirsiniz.Planlama ve üretim bilgilerini karşılaştıran raporlar alabilirsiniz.

Üretim Takibi

SentezLIVE KNIT Kumaş Üretim Takip Programı ile detaylı fason takibi (Boya, Baskı, Yıkama vb.) yapabilirsiniz.Dahili ve harici üretim işlemlerini parti bazında takip edebilirsiniz. Üretim hareketlerini parti numarası bazında yaparak hatalı stok hareketlerini engelleyebilirsiniz.Partili fason takibi yapabilirsiniz. Parti bazında kümülatif ve detaylı raporlar alabilirsiniz. Fasoncudaki partileri açık/kapalı olarak takip edebilirsiniz.Üretime giden, gelen, iade ve fire oranlarını takip ederek detaylı raporlar alabilirsiniz.Parti bazında fireleri tespit edebilirsiniz. Üretimdeki kısmi ve genel iplik hareketlerini kümülatif ve detay bazda takip edebilirsiniz.Üretimde kalan iplik takibini yapabilirsiniz. Fiş üzerinden fason kartına ulaşarak detaylı takip sağlayabilirsiniz.Günlük kumaş üretim durumu, fason takip ve parti/sipariş tarihçesi raporlarını alabilirsiniz. LiveKNIT ile İş Emri, sicil ve makine barkodu alabilirsiniz.Kendi belirleyeceğiniz standart zamanlar doğrultusunda personel ve makine verimliliğini ölçebilirsiniz.

Parametrik yapısı sayesinde üretime ait detay bilgiler takip edebilirsiniz.Barkodlu üretim sayesinde makine, sicil ve işletme üretim durumu takip edilebilir.Route kontrolü sayesinde hatalı üretim hareketlerinin oluşmasını engelleyebilir ve üretimin sağlıklı yürümesini sağlayabilirsiniz. İşlem bazında route kontrolü imkânı ile sadece belirli işlemlerin takibini sağlayabilirsiniz.İşlem makine grupları oluşturarak işlem makine uyumluluğu kontrolü sayesinde üretim bilgilerinin doğru ve sağlıklı olarak oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Üretimin devam ettiği makineye yeni üretim girişi yapılmasını engelleyebilirsiniz.Özel barkod yapıları oluşturarak partiye ait ek işlemlerin üretim bilgilerini route kartına müdahale etmeden gerçekleştirebilirsiniz.Grup partilerin üretim bilgilerini ayrı ayrı veya birlikte takip edebilirsiniz. Son işlemden çıkmayan partinin sevkiyatını engelleyebilirsiniz.Partilerin şu anki üretim durumları ve daha sonraki üretim aşamalarını raporlayabilirsiniz.Makinelere ait kayıp zaman ve duruş bilgilerini detaylı olarak takip edebilirsiniz.

Üretim esnasında barkodlu/barkodsuz detaylı formlar basabilir bu form üzerine iş emri ve üretime ait detaylı bilgilerin çıkmasını sağlayabilirsiniz.Gerçekleşen üretim ve fason hareketlerini farklı partilere bölebilir böylelikle sipariş fire değerlerini sağlıklı bir şekilde takip edebilirsiniz. Günlük kumaş üretimleriniz ve kumaş iplik kartı bilgileri doğrultusunda otomatik sarfiyat işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Kalite Kontrol Yönetimi

SentezLIVE KNIT platformunun kalite kontrol yönetimi ile partideki ürünlere ait kalite kontrol bilgilerini detaylı olarak girebilirsiniz. İş Emri (Parti Kartı) satırından tek bir tuş ile kalite kontrol bilgileri formuna ulaşabilirsiniz.Kalite değerleri uygun olmayan ürünlerin sevkiyatını engelleyebilirsiniz. İşlem bazında kalite kontrol değerlerini detaylı olarak takip edebilirsiniz. Kalite kontrol test kartları oluşturabilirsiniz.Partiye ait test bilgilerini işlem bazından detaylı olarak (metot, standart vb.) işleyebilirsiniz. Kalite kontrol test rapor dökümlerini alabilirsiniz.İşletmeye özel kalite kontrol formları dizayn edebilirsiniz.Ürünlere ait kalite kontrol formu dökümü alabilirsiniz.

Sevkiyat ve Faturalama

SentezLIVE KNIT ile müşteri sevkiyatlarınızı parti veya sipariş bazında gerçekleştirebilirsiniz.Hangi partilerin müşteriye sevk edileceğini seçip sevkiyat planlaması yapabilirsiniz.Sevkiyat planlama raporunu alarak, depoya talimat verebilirsiniz. Kısmi sevkiyat yapabilirsiniz. Barkodlu sevkiyat yapabilirsiniz.Üretimi biten partilerin sevkiyat irsaliyesini oluşturabilirsiniz.Partilerin net miktarlarını yazarak firelerinin otomatik hesaplanmasını sağlayabilirsiniz.Partilerin net miktarlarını seri (top) kartından alabilirsiniz. Firelerin stoktan düşümünü yapabilmek için otomatik fire fişi kesebilirsiniz.İstenilen şekilde sevkiyat fişi dizayn edebilirsiniz.

Otomatik iş emri kapama işlemini yapabilirsiniz. Partiden otomatik irsaliye hazırlayabilirsiniz.İrsaliye üzerinde iş emri bilgilerini tanımlayabilirsiniz.Çeki listesi hazırlayabilirsiniz. İstenilen bazda (Müşteri, stok, gün, hafta, ay vb.) sevkiyat raporları alabilirsiniz.Fatura bağlantısı yapabilirsiniz.Partiye ait sevkiyat hareketlerinin tarihçesine ulaşabilirsiniz.Terazi bağlantısı ile sevk miktar bilgilerini terazi üzerinden otomatik olarak sevk fişine aktarabilirsiniz.

Maliyet

Tekstil programı sayesinde gerçek maliyeti otomatik olarak hesaplayabilirsiniz.Tahsisler sayesinde parti/sipariş maliyetini otomatik olarak alabilirsiniz. Gelir-gider ve kâr-zarar analizleri yapabilirsiniz. Proforma maliyet ve gerçek maliyet tablosunu parti bazında karşılaştırmalı olarak alabilirsiniz.Döviz ve Türk Lirası bazında maliyet raporları alabilirsiniz.Parti bazında sabit ve genel gider/gelir tanımlama (dağıtım) yapabilirsiniz. Üretimin her aşamasında gerçekleşen maliyeti proforma maliyet ile karşılaştırabilirsiniz.Grup partilerin maliyetini ayrı ayrı veya birlikte takip edebilirsiniz.