Trafik Analiz Sistemi Yazılımı Ekran Görüntüleri

Akıllı Şehir Nedir?

Akıllı şehir, sadece trafik uygulamaları ile sınırlı değildir. Bir şehrin bütün canlılar için daha yaşanabilir hale gelmesi amacıyla oluşturulmuş, veri akışına dayanan bir uygulamadır. Akıllı şehir ve trafik uygulamaları sayesinde mahalle içindeki çöp toplama sistemi dijitalleştirilerek düzenli bir hale getirmeye yardımcı olabilir. Trafik ışıklarının daha kolay yönetilebilmesi için gerçek zamanlı veri gönderimi sağlayabilir. Araçlar, mobil cihazlar, bilgisayarlar ve akıllı ev bağlantıları sayesinde dışarı çıkmadan önce trafik durumu, hava durumu gibi bilgilere erişmeyi olanaklı kılar. Akıllı şehir, hava kirliliğini, trafiği, insan selini azaltmaya yardımcı uygulamaların tamamını kapsar. Bir şehrin insan ve tüm canlı yaşamı için daha sağlıklı ve düzenli hale gelmesini sağlamak amacıyla elektrikli araçlara ve mobil cihazlara veri gönderimi sağlayan bir sistemle akıllı şehir yaşamı hayata geçirilebilir.

Softinny Farkıyla Akıllı Şehir ve Trafik Uygulamaları

Henüz evden çıkmadan yol haritasının kolaylıkla planlandığı bir trafik uygulamasıyla tanışmak ister misiniz? Softinny akıllı şehirler için akıllı trafik uygulamaları tasarlayan, mobil yönetimi kolay uygulamalar ve yazılımlar tasarlar. Uygulamanın ihtiyaç doğrultusunda şehirler özelinde tasarımını gerçekleştirdikten sonra kurumlar bazında eğitimini de gerçekleştiririz.

Akıllı Şehir ve Trafik Uygulamaları Hangi Avantajlara Sahip?

Kazalı, çalışma olan, hasarlı, hava şartları nedeniyle kullanımı riskli olan yolların tespit edilebilmesi için akıllı trafik uygulamaları önemli bir yer tutar. Kara yollarının kontrolünü kolaylaştırmak amacıyla akıllı trafik uygulamaları son derece kullanışlıdır. Akıllı şehir ve trafik uygulamaları için oluşturduğumuz yazılımlar ile:

 • Tek kamera aracılığıyla 8 şerit sayabilme,
 • Poligon ve çizgi ekleyebilme,
 • Standart kameralarla bile entegre çalışabilme,
 • Canlı kamera ve video dosyasından analiz yapabilme,
 • Gelişmiş raporlama özelliği,
 • Sayım sırasında ekranda görsel olarak görüntüleme olanağı,
 • Gece ve gündüz 7/24 çalışma özelliği,
 • Düşük CPU ile enerji tasarruf çalışabilme,
 • %95’e kadar doğruluk oranı,
 • Araç tipi tespiti ve raporlama,
 • Kavşakların girişlerini ve çıkışlarını belirleyerek raporlayabilme,
 • Ekran üzerine çizgi çekme ve araç geçişlerinde görsel olarak belirgin hale getirebilme gibi birçok şey yapılabilir.

Akıllı Şehir ve Trafik Uygulaması İçin Yazılım Şirketi Nasıl Seçilir?

Akıllı şehir uygulaması için yazılım şirketi seçerken ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek kadar gelişmiş donanıma sahip olup olmadıklarına dikkat etmelisiniz. Son teknolojik tekniklere hâkim, yazılım konusunda kendisini tam donanımlı hale getirmiş bir firma tercih etmelisiniz. Seçtiğiniz firma aynı zamanda hem mobil hem de masa üstü için güncel teknolojilerle hizmet vermelidir. Böylece kullanımı kolay bir ara yüze sahip, rahat anlaşılır akıllı şehir ve trafik uygulamalarına kavuşabilirsiniz. Kurum bazlı modifikasyonlar sayesinde güzergâh ulaşımını daha kolay bir hale getirebilirsiniz. İhtiyaç bazlı güncellemeler ve geliştirmelerle raporlarınızı şirketinize özel hale getirebilirsiniz. Gerçek zamanlı sonuçlar elde ederek trafik yönetimini aktif ve daha verimli şekilde yönetebilirsiniz. Akıllı şehir ve trafik uygulamaları için şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Anlık Araç Takibi

Aracın kontağının açıldığı zamandan kapandığı zamana kadar her hareketini anlık olarak görebilirsiniz. Ayrıca geçmişe yönelik bütün hareketleri de inceleyebilirsiniz. Araç sürücü takip sistemi sayesinde otomatik veri gönderme özelliğini kullanabilirsiniz. Aracın açısı 25 derece değiştiğinde sistem veri gönderimi sağlar. Sokak girişlerinde ve çıkışlarında anlık veri gönderimi yapar. Mpower takip cihazı aracınıza takılır. Bundan sonra geriye dönük olarak 5 yıl süreyle aracınızın yaptığı her hareketi kayda alır. Yıllık, aylık ve günlük olarak detaylı geçmiş inceleme özelliğini kullanabilirsiniz. Böylece sürücünün trafikte daha dikkatli olması için motivasyon sağlayabilirsiniz. Trafik cezalarının hangi sürücü hangi aracı kullandığı sırada yazıldığını da sistem aracılığıyla görebilirsiniz.