ESN Oto Servis Yazılımı Ekran Görüntüleri

Araç ruhsat sahibi şahıs veya firma olarak kayıt edilebilmektedir. Girilen bilgilerde ruhsat sahibine ait kimlik veya vergi numarası, fatura bilgileri, cep telefonu ve diğer detaylar girilebilmektedir. Bu bilgiler bir sefere mahsus kayıt altına alınmaktadır. Araç daha sonra servise geldiğinde plaka bazlı veya şasi numarası bazlı sorgulama yapılabilmektedir.

Araca ve ruhsat sahibine ait bilgiler detaylı girildikten sonra gelen araca ait iş emri oluşturulabilmektedir. Müşteri şikayetleri veya talepleri alındıktan sonra getiren kişi, km ve diğer tüm detaylar girilebilmektedir. Gelen araca ait iş emri form olarak oluşturulabilir ve yazıcıdan çıktı alınarak müşteriye verilebilmektedir. İş emri formu firmanıza özel logo ve diğer kurumsal bilgiler ile dizayn edilebilmektedir. Bunun yanında gelen araca fiyat teklifi hazırlayıp çok kısa sürede verebilirsiniz. Böylece fiyat almaya gelen müşteri için ayrıca kayıt oluşturabilir ve raporlayabilirsiniz.

Neden Oto Servis Programı?

Araç bakım ve onarım işi yapıyorsanız ve oto servis programı kullanmıyorsanız bu sorunun cevabını merak ediyor olabilirsiniz. Neden oto servis programı kullanmalısınız? Oto servislerine özel yazılım üreten Esn Sistem oto servislerden gelen talepler neticesinde yazmış olduğu otomotiv servis programı ile gelen araçlara ait tüm kayıtların program içinde tutulmasını sağlamaktadır. Oto servis programı kullanmanın faydalarına gelirsek şu şekilde bahsedebiliriz. Gelen araçlara ait kayıt açılabilir ve form oluşturulabilir. Oluşturulan form tamamen bilgisayar ortamında olacağından ötürü kurumsal bir izlenim bırakmaktadır. Ayrıca formu bilgisayar ortamında veya email ile müşteri tarafına göndermek mümkündür. Tüm bunları yaparken yapılan tüm işlemler aynı zamanda veritabanında kayıt altına alınmaktadır. Sonrasında servise gelen araca ait tüm detaylar tek tuşla hızlı bir şekilde görüntülenebilmektedir. Plaka veya şasi numarası girilerek araç geçmişinin görüntülenebileceğini belirtmiştik. Görünen araç geçmişinde aracın hangi km'de geldiği, yapılan işçilik ve değiştirilen yedek parçalar, aracın hangi usta tarafından yapıldığı, tarih vb bilgiler görüntülenebilmektedir. Böylece değişen parçanın garantisi, yapılan işçiliğe ait tüm detaylar, yapılan dış işçilikler görüntülenebilmektedir.

Online Oto Servis Programı

Esn oto servis programı online olarak çalışan web tabanlı oto servis programıdır. Herhangi bir server yatırım maliyetine girmeden verilerinize internet olan her yerden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bilgisayar veya tablet üzerinden verilerinizi görebilir detaylı raporları analiz edebilirsiniz.

Muhasebe Entegrasyonu

Esn oto servis programı içinde muhasebe modülü bulunmaktadır. Tamamlanan iş emrini tek tuşla faturaya çevirebilir ve faturasını kesebilirsiniz. Ayrıca e-fatura mükellefi olmanız durumunda e-fatura ve e-arşiv gönderimi sistem içinden tek tuşla yapılabilmektedir. Gönderilen faturaya ait tahsilat işlemi banka, kasa, çek üzerinden yapılabilmektedir. Tedarikçilerden veya parçacılardan almış olduğunuz faturalarıda sisteme işleyerek cari bakiyeleri tutabilir borç alacak raporları alabilirsiniz.

Yedek Parça ve Depo Takibi

Esn oto servis programı içinde detaylı bir şekilde yedek parça ve stok takibi yapabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz yedek parça veya sarf malzemeleri sisteme tanımlayabilir, barkodlu stok takibi yapabilirsiniz. Depolarınıza raf kodu vererek raf bazlı stok takibi yapılabilmektedir. Yedek parça kartı içine marka ve model tanımlayarak gelen aracın marka ve modeline göre aramalar gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı stok envanter ve stok bakiye raporları alabilir depo sayımlarını sisteme girebilirsiniz.