Logo WMS Yazılımı Ekran Görüntüleri

Küçük ve orta büyüklükteki işletmelere yönelik depo yönetim sistemi çözümü Logo WMS; Android işletim sistemli cihazların sisteme entegrasyonu, günümüzde kullanılan barkod yapıları ile farklı modüllerin kullanılabilmesi sayesinde, depo süreçlerinde maliyetleri düşürürken verimliliği artırıyor.

Daha hızlı iş süreçleri

Logo WMS, hızlanan iş süreçlerine depoların da uyum sağlamasına yardımcı olarak genel anlamda kârlılığa katkıda bulunuyor. Baştan sona tüm depo hareketlerini Android işletim sistemli cihazlar üzerinden gerçekleştiren Logo WMS ile daha hızlı, daha doğru ve daha detaylı yönetilen depolarda iş verimliliği artıyor.

Etkin kontrol ve iş gücü tasarrufu

İnsan gücü ile gerçekleşen depo işlemlerindeki hataları ortadan kaldıran Logo WMS, depo süreçlerini uçtan uca kontrol ederek iyileştirilmesi gereken noktaları tespit etmeye yardımcı oluyor. Logo WMS ile etkin şekilde sağlanan depo yönetimi, personel maliyetini de düşürerek işletmenin genel kârlılığına olumlu katkıda bulunuyor.

Mal kabul kontrolü

Logo WMS, depoya mal kabulü sırasında tedarikçilerden gelen hatalı malların tespiti ve sayımı için de gerekli kontrolleri sağlıyor. Bu sayede mal kabul süreleri kısalmakta ve hatalı mal kabul durumları azaltılmaktadır. Logo WMS ayrıca satınalma siparişlerinin izlenmesine, depo organizasyonunun ve düzeninin korunmasına da olanak tanıyor.

Depo sayımı kolaylaştırıldı

Gelen ürünlerin stok sayımı, stoktaki ürünler ve giden ürünlerin stok sayımı gibi zaman alan işlemler, Logo WMS'nin el terminalleri aracılığıyla barkod okutabilmesi özelliği sayesinde kolaylaştırılıyor. Adres ve palet bazında stok alan Logo WMS, kayıtlı stok ile stok sayım sonuçlarını gerçek zamanlı karşılaştırarak daha sağlıklı kayıtlar alınmasını sağlıyor. Kayıtlı stok ile stok sayım verileri arasında tutarsızlık olması durumunda, kullanıcının onayı alınarak Logo WMS'de otomatik olarak stok sayım farklarına ilişkin fişler oluşturulabiliyor.

El terminalleri aracılığıyla üretim kaydı desteği

Üretim aşamalarının ve üretim hattı sonundaki ürünlerin el terminalleri aracılığıyla kayıt altına alınmasını sağlayan Logo WMS üzerinden, ara stoklar ve üretim miktarları ile anlık üretim siparişleri de takip edilebiliyor. Malzeme takvimi ile ilgili operasyonların yanı sıra hammadde ve yarı mamul stokları da kolaylıkla takip edilebilmektedir. Bu, Logo WMS'nin üretim sürecinin verimliliğine de katkıda bulunmasını sağlıyor.

Hatasız mal gönderimi

Logo WMS, sevkiyat süreci el terminalleriyle kontrollü bir şekilde gerçekleştirilerek işlemiz biçimini yapılandırmasını sağlıyor. El terminalleriyle birden fazla kişi tarafından sipariş vermek sayesinde sevkiyatı kısalırken, hatalı mal gönderimi de engelleniyor. Lokasyon tabanlı stok takibi özelliği, mal toplama dağıtımlarına hız kazandırıyor.

2D barkod desteği

Logo WMS, 2D (iki boyutlu) barkod ve karekod okuma yeteneği sayesinde, özellikle medikal ve ilaç sektöründeki barkodların kalma bilgilerini otomatik olarak çözümleyebiliyor. Böylece yanlış ürün kabulü ya da sevkiyatı gibi sorunlar önlenebiliyor.

Seri/lot takibi

Logo WMS; gıda, kimya, kozmetik, medikal gibi sektörlerde kritik olan seri/lot numarası, son kullanma tarihi, parti numarası gibi bilgileri kayıt altında tutarak bunların izlenebilirliğini sağlıyor. Elektronik, makine ve benzeri sektörlerde bu uygulama sayesinde seri genişlemeler hızlanıyor.